10 cestovateľských tipov, na ktoré by ste mali myslieť pred každou cestou

Cestovanie je v každom smere nenahraditeľnou skúsenosťou, je čoraz populárnejšie a dostupnejšie. Preto vám prinášame 10 tipov, ktoré by mal poznať každý vášnivý cestovateľ.

 

1. Okno inkognito

Letenky, ubytovanie a prenájom vozidiel hľadajte vždy zásadne len cez anonymné prehliadanie v okne inkognito. Pretože cestovateľské stránky si všimnú vaše časté prezeranie ich ponúk, tým pádom vám začnú vyhadzovať len drahšie rezervačné poplatky.

 

2. Porovnávajte lety

Ceny za letenky si vždy porovnajte u viacerých leteckých spoločností. Pomôcť vám k tomu môžu aj aplikácie, ako napríklad Skyscanner, Cheap Flights, Secret Flying a Travel Pirates. Tieto aplikácie vám porovnajú ceny za letenky u viacerých leteckých spoločnostiach a zároveň hľadajú chyby v systéme jednotlivých spoločností, čím vám nájdu tú najlacnejšiu letenku aká je možná do vami vybranej destinácie. Ak nájdete výhodnú ponuku, rezervujte si ju rýchlo, pretože takéto možnosti sa vypredávajú do pár minút.

Prečítajte si: 3 tipy na netradičné ubytovanie na Slovensku

3. Vždy choďte vľavo

Väčšina ľudí na planéte sú praváci, preto automaticky odbočia vpravo. Vy to urobte naopak. Vždy odbočte vľavo, budete sa tak vedieť rýchlejšie pohybovať v dave, napríklad aj na preplnenom letisku.

 

4. Označte si batožinu

Ak cestujete letecky vždy si označte svoj kufor, najlepšie výraznou stuhou, popruhom alebo páskou. Kufor tak rýchlo rozlíšite od ostatných aj na veľkú vzdialenosť.

 

5. Ťažké veci baľte na spodok batožiny

Ťažké veci si vo svojej batožine zabaľte na spodok kufra, najlepšie ku kolieskam. Vďaka tomu bude mať váš kufor stabilitu a bude sa vás s ním ľahšie manipulovať.

Prečítajte si: 2+1 tip na víkendový výlet na strednom Slovensku

 

6. Skladacia fľaša

Na každú cestu si so sebou zoberte prázdnu fľašu, najlepšie skladaciu. Po prejdení bezpečnostnou kontrolou si ju budete môcť naplniť vodou a nebudete si musieť kupovať drahú vodu v letiskových obchodoch. Do lietadla ju vyprázdnite, a ak je skladacia zložíte si ju do batožiny. Nezaberie vám tak miesto a vy ju bude môcť neskôr opäť použiť.

7. Stiahnite si Google translate

Pred vašou cestou si do telefónu stiahnite google translate, pretože nie všade budete mať pripojenie na internet alebo signál. Ak budete mať google translate stiahnutý v telefóne budete si môcť vždy preložiť všetko, čo potrebujete. Dokonca pomocou google translate môžete odfotografovať akýkoľvek text a automaticky si ho preložiť, nemusíte ho ani prepisovať, stačí jedna fotka. Tento trik určite využijete pri informačných tabulách a vo verejnej doprave.

 

8. Stiahnite si Google mapy

Opäť platí to isté, čo pri google translate. Nie vždy budete mať pripojenie na internet alebo signál. Môže sa stať, že už na letisku vám nebudú fungovať dáta, ak ale budete mať základné mapy stiahnuté v telefóne nemusíte sa ničoho obávať. Medzi základné mapy, ktoré by ste si mali stiahnuť určite patrí cesta na ubytovanie, na letisko a podobne.

 

9. Tiesňové čísla si uložte do telefónu

Tiesňové čísla krajiny, do ktorej cestujete si určite uložte do telefónu. Nikdy neviete, čo sa môže stať. V kritickej situácií si tak uľahčíte čas. Čo ak budete bez internetového pripojenia a súrne budete potrebovať sanitku, no číslo na ňu si nebudete môcť vyhľadať?

10. Porovnajte si sedlá v lietadle pomocou aplikácie

Nie všetky sedadlá v lietadlách sú rovnaké. Sprievodca SeatGuru vám povie, ktoré sedadlo v lietadle sa dá sklopiť, aké je jeho vybavenie a podobne. Vďaka čomu si budete môcť rezervovať to správne sedadlo.

 

Zdroj foto: Pexels

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík