3 tipy na netradičné ubytovanie na Slovensku

Na Slovensku máme veľké množstvo netradičných ubytovaní, ktoré sú naozaj jedinečné a čarovné. Preto sme si pre vás pripravili tri cestovateľské inšpirácie na originálne ubytovanie v nádhernej slovenskej prírode.

 

Apidomček Včelí hotel

 

Štiavnické bane ponúkajú možnosť ubytovať sa v tradičnom včelíne, ktorý má zároveň aj priaznivé účinky pre vaše zdravie. Včelí hotel je ideálne miesto, kde môžete vaše telo nechať zrelaxovať a uzdraviť sa. Apidomček je tradičný včelín, v ktorom naši predkovia žili počas práce s včelami. Včelín má tvar včelej bunky, je vyrobený z prírodných materiálov, súčasťou sú dve postele a je upravený na bezpečný pobyt ľudí v ňom.

Pobyt v tomto domčeku vám ponúka apiterapiu, ktorá spočíva v inhalácií úľového vzduchu. Apiterapia je alternatívny spôsob, ako si udržať  kvalitu života a byť fit, má priaznivé účinky na dýchací systém. Včelie úle v domčeku sa nachádzajú priamo pod posteľami. No nemusíte sa báť, včielky sú 100% zabezpečené a k vám sa nijako nedostanú. Pohyb včiel pod posteľou navodzuje telu potrebný relax a zároveň ich pohyb vás dokáže uspať. Apiteria znamená dýchať čistý včelí vzduch, ktorý obsahuje množstvo éterických olejov, ako včelí vosk a propolis. Táto vôňa je vhodná pri dýchacích a psychických problémoch. Pomáha na lepší spánok a zbavenie sa nervozity.

Skúsení včelári odporúčajú ubytovať sa v domčeku na 1 hodinu. Jedna kompletná kúra pozostáva z minimálne 10 ležaní nad úľmi, ideálne 1h ráno a 1h večer. Ozdravný pobyt je vhodné doplniť užívaním ďalších včelích produktov.

Pobyt včelíne sa neodporúča alergikom na včelie produkty, včelie bodnutie, onkologickým pacientom, ľuďom trpiacim silnými infekčnými chorobami, tuberkulózou, tehotným a dojčiacim ženám.

Cena za ubytovanie na 1h mimo letnej sezóny je 15 v rámci sezóny je to 20€.

Prečítaj si:2+1 tip na víkendový výlet na strednom Slovensku

 

Kutica

 

Kutica je mini domček, ktorý sa nachádza uprostred ničoho, na Slovenských lazoch v meste Nová Baňa v srdci prírody, ktorú nenarušuje ale spolunažíva s ňou. Domček ponúka posteľ oproti veľkému oknu s tým najkrajším výhľadom na slovenské hory, kuchyňu, kúpeľňu, elektrický kozub a terasu. Kutice sú až tri s odlišným interiérovým dizajnom takže si môžete vybrať tú, ktorá vás zaujme najviac. V okolí ubytovanie si môžete pozrieť kalváriu, turistickú rozhľadňu na náučnom chodníku Zvonička, Hronskú dedičnú štôlňu a historickú radnicu mesta.  Pripravte sa na všetky zvuky prírody, oddych, jedinečný zážitok a nádherné výhľady.

Najnižšia cena za ubytovanie v Kutici je 109€.

 

Houseboats Life is Good

 

Tradičný houseboat si môžete prenajať v Komárne na rieke Váh neďaleko unikátneho Velkoléskeho ostrovu. Ubytovanie vám ponúka plne vybavený komfortný plávajúci dom na rieke Váh len 4km od sútoku riek Váh a Dunaj. V hoeseboate si môžete užiť romantiku, tiché prostredie, plavbu po rieke Váh, kúpanie v rieke, futbalové ihrisko s možnosťou opekania alebo varenia kotlíkového gulášu, večeru v blízkej reštaurácii a pozorovanie rýb, vtákov, hviezd, východ a západ slnka. Súčasťou ubytovania je manželská posteľ, kuchyňa, kúpeľňa a súkromná vírivka pod hviezdami.

Houseboat je dostupný autom, ľoďou aj bicyklom. V okolí sa nachádza cyklistická cesta, ktorá vedie 60km krásnou prírodou popri rieke Váh. Cesta je vhodná na inline korčulovanie nordic walking a prechádzky. Po dohode majitelia ponúkajú plavbu na rybárskom člne po rieke Váh, Nitra a Dunaj. Tiež zabezpečujú platené vodné športy, ako wakeboarding, vodné lyže a flyboarding. Heslom majiteľov je: „Príďte ako hostia, odíďte ako priatelia.“

Najnižšia cena za ubytovanie na 1 noc pre dvoch: 152€.

 Prečítaj si:Dobrodružstvá po Slovensku

 

Zdroj foto: vcelihotel.sk, kutica.sk, hauzi.sk

2 názory na “3 tipy na netradičné ubytovanie na Slovensku”

  1. Pingback: 10 cestovateľských tipov ktoré by ste mali vedieť

  2. Pingback: Bylinkové čaje a ich priaznivé účinky pre zdravie

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík