Aké certifikáty má naše oblečenie?

Firma, ktorá šije naše oblečenie má viaceré celosvetovo uznávané certifikáty, ktoré sa zameriavajú na udržateľnú módy, ochranu životného prostredia, ochranu práv zamestnancov a ochranu práv zvierat. Čo zaručuje kvalitu našej značky EO|MODE ON. Medzi tieto celosvetovo uznávané certifikáty patria certifikáty ako GOTS, OEKO-TEX Standard 100, PETA-APPROVED  VEGAN.

GOTS

Global organic textile standard je najznámejší celosvetovo uznávaný certifikát z radu slow fashion značiek. Tento certifikát je zlatým štandardom v textilnom priemysle. GOTS certifikát sa zameriava nielen na enviromentálnu stránku, ale aj na sociálnu. K tomu, aby značka mohla získať tento certifikát musí spĺňať férovosť k prírode a zároveň aj k svojim zamestnancom.

GOTS je najprísnejšia medzinárodná biotextilná certifikácia. Ak má značka certifikát GOTS znamená to, že poskytuje spotrebiteľovi dôveryhodnú záruku a vysokú kvalitu. Firma, ktorá šije naše oblečenie vlastní certifikát GOTS na celú svoju výrobu. Čiže pestovanie a zber surovín, z ktorých sa vyrába látka bez použitia chemických látok a znečistenia prírody. Na šitie oblečenia, ktorá spĺňa vhodné pracovné podmienky zamestnancov, na potlač aj balenie.

Čo zaručuje certifikát GOTS

  • Ochranu životného prostredia
  • Mzdu zamestnancov, ktorá zodpovedá najmenej zákonnému životnému minimu
  • Zákaz zneužívania detí na prácu
  • Vysokú bezpečnosť a čistotu na pracovisku
  • Slobodu zamestnania
  • Pestovanie bez použitia genetických modifikácií
  • Ochranu pôdy, na ktorej je bavlna pestovaná, pôda má zachovanú svoju úrodnosť a biodiverzitu
  • Bez použitia akýchkoľvek chemikálií, pesticídov, ťažkých kovov, formaldehydov, aromatických rozpúšťadiel, nano častíc alebo azofarbív, ktoré uvoľňujú karcinogénne zlúčeniny

OEKO-TEX

OEKO-TEXT Standard 100 je ďalší veľmi známy certifikát, ktorý označuje materiály a výrobky spĺňajúce prísne medzinárodné kritéria kvality a zdravotnej nezávadnosti. Všetky materiály, ktoré majú tento certifikát sú bezpečné voči zdraviu človeka a voči životnému prostrediu. Oblečenie tvorené týmto materiálom neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé látky. Materiály a výrobky označené certifikátom OEKO-TEX sú pravidelne preverované a v prípade zistenia odchýlok ja certifikát odobratý.

Certifikát OEKO-TEX sa zameriava najmä na priamy kontakt látky s pokožkou. Čím je kontakt s pokožkou priamejší, tým sú kritéria na materiál prísnejšie. Čo znamená, že naše oblečenie je zdravotne nezávadné pre akýkoľvek typ pokožky. Či ide o malé bábätko alebo človeka s problematickou pokožkou.

PETA-APPROVED VEGAN

People for the Ethical Treatment of Animals  je medzinárodná nezisková organizácia, ktorá rieši ochranu práv všetkých zvierat. PETA bojuje proti týraniu zvierat, ako laboratórne experimenty, produkcia jedla, oblečenie a zábava. Znamená to, že tento certifikát zaručuje dodržanie myšlienky vegánstva. Všetky materiály sú bez živočíšneho materiálu a sú vegánske.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík