Dobrodružstvá po Slovensku

7 100 jaskýň, 425 kaštieľov, 180 hradov, 50 vrcholov a 9 národných parkov. Slovensko je nádherná krajina s bohatou prírodou. No, žiaľ nedocenená. Spoznajte nové miesta na Slovensku spolu s nami.

Súľovské skaly

Súľovské skaly sa nachádzajú neďaleko od Žiliny a radia sa medzi prírodnú rezerváciu. Celým územím Súľovských skál vedie takmer 8 kilometrový turistický chodník so 16 zástavkami. Súľovské vrchy sú populárnou a vhodnou turistickou destináciou pre vášnivých turistov aj rodiny s deťmi. Najzaujímavejšou časťou turistického chodníka je hrad a jaskyňa. Najväčšou výhodou je, že náročnosť turistickej trasy je voliteľná.

Náš tip: užívajte si každý jeden výhľad na masívne skaly, ktoré budú všade okolo vás

Múzeum Slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny je najväčšie múzeum v prírode na Slovensku. Rozlieha sa až na 14,5ha a obsahuje 153 technických, sakrálnych a bytových budov pochádzajúcich z konca 19. a začiatku 20. storočia.

Zaujímavé budovy, ktoré v MSD môžete vidieť:

  • nádherná filagória s originálnymi nástennými maľbami,
  • jediný zachovaný drevený kostol z regiónu Turiec, v ktorom sa konajú katolícke aj evanjelické svadby
  • dobová stodola, v ktorej sa tiež konajú svadby alebo iné oslavy
  • typická oravská krčma z 19.storočia, v ktorej môžete ochutnať tradičnú slovenskú kuchyňu, krčma je zároveň najstaršou budovou v celom múzeu

Náš tip: každú prvú nedeľu v mesiaci po celý rok je vstup do skanzenu zadarmo

Teplické travertíny

Teplické travertíny sú krásnou prechádzkou vhodnou, aj pre rodiny s malými deťmi. Radia sa medzi „sedem divov Turca“. Teplické serpentíny sú malé horské jazierka prepojené vodnými kanálikmi, ich súčasťou je vyhliadka, z ktorej je výhľad na okolité dediny a hory. Pod serpentínami sa nachádza aj kaštieľ a kaštieľska záhrada grófa Revaya.

Náš tip: prechádzka cez serpentíny je svojou časovou nenáročnosťou skvelá, ako psychohygiena po náročnom dni v práci

Tip na netradičné ubytovanie v okolí

Domček na strome Bystreecka

Aj vy ste, ako deti túžili mať dom na strome? Tento detský sen si môžete splniť ubytovaním v domčeku na strome Bystreecka v krásnej turčianskej prírode. Domček sa nachádza neďaleko Martinských holí, vybavený je dvomi manželskými posteľami, plne funkčnou kuchynkou, suchou toaletou a terasou. Domček ponúka celoročné ubytovanie aj v chladných zimných dňoch, zohriať sa môžete vďaka plynovej piecke a BIO krbe. Dokonca do domčeku môžete zobrať aj vášho psíka. Okolie je naozaj čarovné, všade kam sa pozriete uvidíte len les a hory. Domček je bez elektriny a vody, takže je dokonalým miestom na oddych od uponáhľaného moderného života.

zdroj foto: osobný archív Emanuel Oselský

2 názory na “Dobrodružstvá po Slovensku”

  1. Pingback: 2+1 tip na výlet na strednom Slovensku

  2. Pingback: 10 jednoduchých tipov na ekologickú domácnosť

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík