7 tipov na filmy, ktoré vám spríjemnia večer

Dochádzajú vám inšpirácie na filmy? Neviete čo si pozrieť večer s rodinou, s partnerom/partnerkou, kamarátmi alebo deťmi? Prinášame vám 7 skvelých tipov na zaujímavé filmy, od ktorých rozhodne neodtrhnete oči.

 

Expedícia:Džungľa

 

Expedícia: Džungľa je rozhodne film, ktorý vám spríjemní večer s rodinou alebo s priateľmi. Komédia a dobrodružstvo v jednom, presne taký je film s The Rockom. The Rock spolu s krásnou Emily Blunt cestujú po amazónskom pralese, aby našli rastlinu, ktorá zmení celú budúcnosť medicíny. Ak máte chuť na pohodový film, ktorý vás rozosmeje a prevetrá vašu myseľ od každodenných problémoch film Expedícia: Džungľa je na to ako stvorený.

 

Vojna o planétu opíc

 

Film, ktorý odzrkadľuje dnešnú dobu a nás ľudí prostredníctvom sci-fi. Opice ovládnu náš svet, ale vinníkmi sú ľudia. Vedecké pokusy a túžba ľudí ovládať celý svet spôsobí, že planéta prestáva „patriť“ ľuďom a naplno ju ovládajú opice. Film odzrkadľuje chamtivosť ľudí. Opice držia spolu, sú jeden druh. Ale ľudia idú proti sebe. Vojna o planétu opíc je film, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť. Už prvá časť filmu vás donúti pozrieť si celú trilógiu čo najskôr.

 

Skryté čísla

 

Príbeh troch geniálnych afroameričaniek pracujúcich pre NASA, vďaka ktorým sa astronaut John Glenn dostal na obežnú dráhu. Tri inšpiratívne ženy, ktoré aj napriek rasovým a rodovým predsudkom, stereotypom a odcudzovaniu dokázali, že aj ženy majú miesto vo vede. Misiu Apollo pozná takmer každý. Ale takmer nikto nevie, že za úspechom stoja tri afroamerické ženy. Film Skryté čísla je príbeh, ktorý dokázal inšpirovať ďalšie generácie. Preto sa nechajte aj vy inšpirovať. Tento film vám ukáže, že naozaj ktokoľvek môže dokázať veľké veci ak za to bude bojovať.

Prečítaj si:Bylinkové čaje a ich priaznivé účinky pre naše zdravie

 

Hora medzi nami

 

Dobrodružný film o dvoch neznámych, ktorý stroskotali uprostred ničoho. Nádherná Kate Winslet a Idris Elba stratení v zasnežených horách, v extrémnych podmienkach sa učia vzájomnej tolerancii. Hora medzi nami je napínavý film, ktorý ukazuje silné puto dvoch úplne odlišných ľudí, ktorí sa nikdy nepoznali, ale sú odkázaní jeden na druhého. Film hovorí o tom, že každý z nás má v sebe obrovskú silu, o ktorej nevie až kým nie je na pokraji života a smrti.

 

Smrť na Níle

 

Súkromný detektív Hercule Poirot je na dovolenke v Egypte, no cesta na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení z pokojnej dovolenky na desivé pátranie po vrahovi. V pozadí veľkolepá púšť, majestátne pyramídy a láska mladomanželov na svadobnej ceste. Idylku však prekazí tragédia. Ovládne ju žiarlivosť a neskrotná vášeň. Smrť na Níle vás donúti až do samého konca s napätím premýšľať kto je vrah a šokujúce rozuzlenie vás dostane ešte viac.

 

Vražda v Orient exprese

 

Film podľa predlohy Agathy Christie hovorí o 13 pasažieroch, ktorí sú uviaznutí v luxusnom vlaku, kde sa z jazdy snov z Istanbulu do Londýna rýchlo stane napínavý a záhadný detektívny príbeh.  Vo vlaku sa opäť objaví Hercule Poirot spolu, s ktorým aj vy budete mať možnosť od začiatku až do konca premýšľať, kto je vrah a čo sa v skutočnosti stalo.

 

Duša

 

Nádherná rozprávka pre deti i dospelých. Príbeh hovorí o tom ako jedná malá chyba dokáže zmeniť celý náš život v sekunde. Donúti vás premýšľať nad tým čo je v živote skutočne dôležité, ktoré hodnoty sú prvoradé a čo vás naozaj robí šťastnými. Ak chcete vedieť čo je pre vás v živote to najdôležitejšie, pozrite si tento film až do konca. Možno budete prekvapený, že to čo ste považovali za prvoradé je v skutočnosti úplne nepodstatné.

Veľké množstvo zábavy, dobrodružstiev, akcie aj napätie. Všetko toto a ešte viac vám ponúka Disney+. Okrem toho všetky klasiky či už filmov alebo rozprávok. Na svoje si prídu aj deti originálnou Popoluškou z roku 1950, originálnou kreslenou Mulan, Šípkovou Ruženkou, Snehulienkou, Pocahontas, Aladinom, Levím kráľom, Herkulesom, Petrom Panom, Pinocchiom, Zvonárom u Matky Božej, Bambim, Lady a Trampom, dokonca aj kreslenou Alicou v krajine zázrakov. Všetko originálne kreslené Disneyovky z minulého storočia.

 

Zdroj foto: wikipedia commons, Disney+

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík